Sosem volt még ilyen fontos a tavaszi fagyvédelem, mint most!
Saját kertünkben is érdemes figyelmet szentelnünk a fagyvédelemnek, hiszen akár idén májusban is előfordulhatnak több napi tartó fagyok!Összegyűjtöttünk néhány tippet a fagyvédelemről, amelyekre érdemes figyelnünk, ha ebben az időszakban ültetünk szabad gyökerű növényeket.
Az ültetésre szánt növényeinket minden esetben kellő körültekintéssel ültessük el! A növényeket nyugalmi állapotukban termeljük ki! Mivel nincs erőteljes gyökérzetük, célszerű az érkezést követő 2-3 napon belül elültetni, de addig is hűvös helyen tároljuk! Ültetés előtt vágjuk le róla az elszáradt gyökérrészeket, amennyiben találunk ilyet.
Betartva a fenti elővigyázatosságokat a fagyvédelem teljesül, mivel a kiültetés után nem indulnak gyors növekedésnek és nedvkeringésük is lassul.
Hogyan védekezzek a fagy ellen, ha már kiültettem a növényt?
Ha a mérete engedi, érdemes dobozzal, vagy valamilyen növénytakaróval letakarni a növényt, azonban minden esetben csak ideiglenes takarást alkalmazzunk, az éjszakai fagyvédelem biztosítására! A friss hajtások fagyvédelme kiemelten fontos! Ha ezeket megvédjük takarással, akkor nagy valószínűséggel károsodás nélkül átvészeli a növény ezeket az éjszakákat.
Mit csináljak, ha mégis elfagyott a növény?
A fagyvédelmi elővigyázatosság ellenére egy váratlan fagy bárhol károkat okozhat. A fás szárúak esetében várjunk és figyeljük növényeket! Ha néhány nap elteltével nem találunk barnuló, elszáradó hajtást és a már meglévők is tovább fejlődnek, akkor a növény sikeresen átvészelte a fagyot. Ha a friss hajtások megbarnulnak - tehát fagykárt szenvedtek -, ezeket morzsoljuk le és várjuk türelemmel a kihajtást, mert az nem fog elmaradni!
Kérdése van webáruházunk őszi újraindulásáig? Keresse fel Facebook oldalunkat, kövessen be és írja meg, miben segíthetünk!